Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna

adres: 90-212 Łódź, ul. Sterlinga 26
tel. +48 42 631 58 00, +48 42 631 58 01
e-mail: uczelnia@ahe.lodz.pl, rektorat@ahe.lodz.pl
www.ahe.lodz.pl

liczba scen:

czytania, wykłady, itp:

wydział artystyczny, kierunek: taniec (specjalności: tancerz-choreograf, pedagogika tańca)
Akademia powstała w 1993 roku. Studia na kierunku taniec prowadzone są od października 2011.
rektor: prof. dr hab. Joanna Satoła-Staśkowska (do 31 sierpnia 2019), prof. nadzw. dr n. med. Waldemar Wierzba (od 1 września 2020)

dziekan Wydziału Artystycznego: dr hab. prof. AHE Włodzimierz Stelmaszczyk (do 31 sierpnia 2019) --> prefekt Wydziału Artystycznego: dr hab. Elżbieta Dul-Ledwosińska (od 1 września 2019)
prodziekan ds. ogólnych Wydziału Artystycznego: dr Ewa Gałązka (do 31 sierpnia 2019)
prodziekan kierunku Taniec: dr Alexandr Azarkevitch
wykładowcy: dr Alexandr Azarkevitch, Maria Bilska, Elżbieta Broda, Beata Brożek-Grabarczyk, Wojciech Domagała, Anna Głowacka, Ilona Gumowska, Anatoliy Ivanov, Amelia Koziara, Monika Maciejewska-Potockas, dr Beata Muraszko, Grzegorz Pańtak, Maksymilian Pelczarski, Konstantin Popov, Paulina Sałek, prof. nadzw. dr hab. Paweł Siedlik, mgr Elżbieta Szlufik-Pańtak, prof. nadzw. dr hab. Monika Talarczyk-Gubała, prof. nadzw. dr hab. Anna Ulwańska, prof. nadzw. dr hab. Ewa Wojtyga, Waldemar Zybała

WIECZÓR MŁODYCH CHOREOGRAFÓW.

Scenariusz, reżyseria, opieka artystyczna dr Alexandr Azarkevitch.

AR(MY). Choreografia Matylda Kubit, muzyka Terence Fixmer. YIN I YANG. Choreografia Iga Kosiorek, muzyka Gessafelstein. UBITA. Choreografia Wiktoria Ślęzok, muzyka Henryk Wars, Paula Temple. ENDING. Choreografia Damian Zatoński, muzyka Piotr Czajkowski, Lina Mkrtchyan, Evgeny Talisman. WIESZAK. Choreografia Anastasiya Sheldyasheva, muzyka Ólafur Arnalds. ABIBASS. Choreografia Dmytro Derkachenko, muzyka Dmytro Derkachenko, Onuka. SAJBERPUNK. Choreografia Krzysztof Wróblewski, muzyka Eskamon, Pedro Winter, Sparks music. ANTICE STAM. Choreografia Valeriia Lychko, Taras Shaviak, muzyka kolaż muzyczny. OBIE. Choreografia Mikołaj Tylec, muzyka Carlos Libedinsky, Tunes of Fantasy. ME(A)T. Choreografia Aleksandra Tucka, muzyka Alva Noto. FAMILIA. Choreografia Nataliia Brysiuk, muzyka Greg Haines. SABBIA. Choreografia Honorata Bogusławska, muzyka Sílvia Pérez Cruz. WIANUSZKOWY. Choreografia Justyna Grobelna, muzyka Asynje. NIEWIDOMA DUSZA. Choreografia Anna Chumak, muzyka Pamela Z. DOMINA. Choreografia Bartosz Woch, muzyka Unicorn Waves. WISIEĆ NA WŁOSKU. Choreografia Paulina Brożek, muzyka Paweł Lucewicz, Percival Schuttenbach. PIÓRKO. Choreografia Karolina Rogala, muzyka Astral Projection Music, Enno Voss. FOLLOW ME. Choreografia Viktoriia Zaitseva, muzyka Christian Löffler. SZKIC JEDNEGO ŻYCIA. Choreografia Viktoriya Apostolyuk, muzyka Gidge. FEMALE BELLATOR. Choreografia Olesia Hevko, muzyka Hans Zimmer, Bartek Szczepański.

Obsada: AR(MY). Iga Kosiorek, Daniel Pustelnik Yurii Rospopa, Justyna Staniów, Wiktoria Ślęzok, Aleksandra Tucka, Piotr Ziółkowski. YIN I YANG. Paulina Brożek, Dmitry Derkachenko, Matylda Kubit, Daniel Pustelnik, Wiktoria Ślęzok, Piotr Ziółkowski. UBITA. Marlena Brodzińska, Paulina Brożek, Anna Chumak, Matylda Kubit, Justyna Staniów, Aleksandra Tucka, Damian Zatoński. ENDING. Matylda Brodzińska, Nataliia Brysiuk, Julia Radziszewska, Yurii Rospopa Wiktoria Ślęzok, Justyna Staniów. WIESZAK. Ulyana Adamiv, Viktoriia Apostolyuk, Viktoriya Bykava, Svitlana Kozlovska. ABlBASS. Szymon Kaliciński, Anna Petrenko, Julia Stąsiek, Mikołaj Tylec, Jagoda Wasilewska. SAJBERPUNK. Diana Chakava, Szymon Kaliciński, Ewa Krzywicka, Karolina Kuca, Valeriia Lychko, Taras Shaviak, Julia Sikora, Julia Stąsiek. ANTICE STAM. Diana Chakava, Dmytro Derkachenko, Szymon Kaliciński, Filip Konarkowski, Natalia Mrozińska, Iryna Polishchuk, Julia Radziszewska, Taras Shaviak, Julia Stąsiek, Mikołaj Tylec, Krzysztof Wróblewski. OBIE. Diana Chakava, Natalia Mrozińska. ME(A)T. Marlena Brodzińska, Matylda Kubit, Daniel Pustelnik Julia Sikora, Piotr Ziółkowski. FAMILIA. Filip Konarkowski, Sofiia Popova. SABBIA. Ewa Krzywicka. WIANUSZKOWY. Justyna Grobelna, Olena Kozohlandiuk, Magdalena Lenio. NIEWIDOMA DUSZA. Sofiia Popova, Julia Sikora, Patricja Smoleń. DOMINA. Viktoriya Bykava, Dmitry Derkachenko, Zuzanna Kopeć, Iga Kosiorek, Magdalena Lenio, Natalia Mrozińska, Anna Petrenko, Mikołaj Tylec, Jagoda Wasilewska. WISIEĆ NA WŁOSKU. Viktoriya Apostolyuk, Anna Chumak Iga Kosiorek, Anastasiia Solovei, Daria Śmigielska, Karolina Zdzieszyńska. PIÓRKO. Dominika Blezień, Ewa Krzywicka, Magdalena Lenio. FOLLOW ME. Viktoriya Apostolyuk, Olesia Hevko, Iryna Polishchuk. SZKIC JEDNEGO ŻYCIA. Viktoriya Apostolyuk, Anna Chumak, Dmytro Derkachenko, Olesia Hevko, Matylda Kubit, Valeriia Lychko, Karolina Rogala, Yurii Rospopa, Mikołaj Tylec, Viktoriia Zaitseva, Damian Zatoński. FEMALE BELLATOR. Dominika Blezień, Zuzanna Kopeć, Anna Petrenko, Oliwia Teodorczyk.
Premiera: 12 czerwca 2019. Spektakl dyplomowy studentów III roku specjalności tancerz-choreograf.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Wyjazdy krajowe:

Wyjazdy zagraniczne: