Teatr Wybrzeże

adres: 80-834 Gdańsk, ul. św. Ducha 2
tel. +48 58 301 70 21 (centr.), +48 58 301 18 36 (sekr.), +48 58 301 20 46 (fax), +48 58 301 13 28 (kasa), +48 58 551 50 40 (kasa)
e-mail: sekretariat@teatrwybrzeze.pl
www.teatrwybrzeze.pl

status organizacyjny: teatr marszałkowski
budżet roczny 2019: 15 216 720 zł (dotacje), 4 060 290 zł (wpływy)
liczba scen: 6
Duża Scena (160–408 miejsc); Czarna Sala im. Stanisława Hebanowskiego (50–70 miejsc); Malarnia, ul. Teatralna 2 (100 miejsc), Stara Apteka, ul. Teatralna 2 (136 miejsc); Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej, Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 30 (105–145 miejsc); w miesiącach letnich spektakle grane także na Letniej Scenie w Pruszczu Gdańskim w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria (700-900 miejsc)

Dyskusyjny Klub Teatralny, Recepty w Starej Aptece, Lekcje Niegrzeczności
Wybrzeże Sztuki

Teatr rozpoczął działalność w 1946 roku. Inauguracja sceny Stara Apteka 18 października 2018. Obecnie trwają prace budowlane, których efektem będzie modernizacja Sceny Malarnia oraz Dużej Sceny, a także podniesienie jakości przestrzeni ulicy Teatralnej.
dyrektor: Adam Orzechowski

zastępca dyrektora ds. programowych, kierownik literacki: Cezary Niedziółka, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych, główny księgowy: Grażyna Florek, reżyserzy: Michał Derlatka (do 30 czerwca 2019), Ewelina Marciniak, Grzegorz Wiśniewski, Rudolf Zioło (do 20 grudnia 2018 ), scenograf: Magdalena Gajewska, dramaturg: Michał Kurkowski, Radosław Paczocha, specjalista ds. edukacji: Weronika Łucyk
aktorzy: Dorota Androsz, Mirosław Baka, Justyna Bartoszewicz, Piotr Biedroń, Magdalena Boć, Małgorzata Brajner, Agata Bykowska, Monika Chomicka-Szymaniak, Piotr Chys, Katarzyna Dałek, Katarzyna Figura, Magdalena Gorzelańczyk, Jerzy Gorzko, Sylwia Góra-Weber, Grzegorz Gzyl, Marta Herman (do 21 listopada 2018), Michał Jaros, Ewa Jendrzejewska, Katarzyna Kaźmierczak, Anna Kociarz, Dorota Kolak, Maciej Konopiński, Michał Kowalski, Mirosław Krawczyk, Joanna Kreft-Baka, Jacek Labijak, Piotr Łukawski, Krzysztof Matuszewski, Katarzyna Z. Michalska, Marcin Miodek, Jakub Mróz (do 8 lipca 2019), Marzena Nieczuja-Urbańska, Robert Ninkiewicz, Jakub Nosiadek, Małgorzata Oracz, Grzegorz Otrębski, Cezary Rybiński, Maciej Szemiel, Marek Tynda, Jarosław Tyrański, Piotr Witkowski, Agata Woźnicka

inspicjenci: Jerzy Gutarowski (do 27 lutego 2019), Jerzy Kosiła, Weronika Mathes (od 22 października 2018), Agnieszka Szczepaniak, Katarzyna Wołodźko

Eurypides - Trojanki .

Przekład Jerzy Łanowski, reżyseria Jan Klata, współpraca dramaturgiczna Olga Śmiechowicz, scenografia i kostiumy Mirek Kaczmarek, muzyka Michał Nihil Kuźniak, ruch sceniczny Maćko Prusak, asystent reżysera Marcin Starosta.

Obsada: Hekabe – Dorota Kolak; Posejdon – Jacek Labijak; Atena – Sylwia Góra-Weber; Zjawa Polydora – Piotr Biedroń; Akanta – Magdalena Boć; Apolonia – Sylwia Góra-Weber; Enyo – Agata Bykowska; Sophia – Małgorzata Brajner; Talthybios – Cezary Rybiński; Kasandra – Małgorzata Gorol; Polyksena – Magdalena Gorzelańczyk; Odyseusz – Michał Kowalski; Andromacha – Katarzyna Dałek; Neoptholemos – Michał Jaros; Menelaos – Grzegorz Gzyl; Helena – Katarzyna Figura; Agamemnon – Robert Ninkiewicz; Polymestor – Krzysztof Matuszewski; Theoklymenos – Jacek Labijak; Astyanaks – Antoni Łaciński, Marcel Pawłowski.
Premiera: 8 września 2018 na Dużej Scenie.
Liczba spektakli: 23
Liczba widzów: 7887

One.

Premiera: 28 września 2018
Liczba spektakli: 8
Liczba widzów: 330

Ruscy.

Premiera: 11 listopada 2018
Liczba spektakli: 17
Liczba widzów: 3648

Paco Bezerra - Little Pony.

Przekład Maciej Krysz, Michał Kurkowski, reżyseria Rudolf Zioło, scenografia i kostiumy Katarzyna Stochalska, muzyka Marcin Nenko, asystent reżysera Katarzyna Kaźmierczak.

Obsada: Agata – Katarzyna Kaźmierczak; Daniel – Grzegorz Gzyl.
Prapremiera: 20 grudnia 2018 na Scenie Stara Apteka.
Liczba spektakli: 17
Liczba widzów: 1998

Michał Buszewicz, Jarosław Murawski - Więzi. Tekst na podstawie dzienników i relacji Oleny Apczel.

Reżyseria Olena Apczel, dramaturgia Jarosław Murawski, scenografia i kostiumy Natalia Mleczak, światło i video Szymon Kluz, asystent reżysera Katarzyna Dałek.

Obsada: Matka/Urzędniczka/Obca kobieta/Sprzedawczyni – Małgorzata Brajner; Babcia/Ukraińska sąsiadka/Starsza obca kobieta – Agata Bykowska; Olena – Katarzyna Dałek; Brat/Chłopak/Pogranicznik/Żołnierz/Obcy mężczyzna – Jacek Labijak; Ojciec/Oficer/Polski sąsiad – Krzysztof Matuszewski.
Prapremiera: 6 stycznia 2019 na Scenie Stara Apteka.
Liczba spektakli: 12
Liczba widzów: 1457

Artur Oppman (Or-Ot) - Zaczarowana królewna.

Reżyseria Michał Derlatka, opracowanie muzyczne Joanna Sówka Sowińska, oprawa plastyczna Michał Dracz, ruch Wioleta Fiuk, asystent reżysera Maciej Konopiński.

Obsada: Król, Rycerz, Dworzanin, Chłop, Wilk, Walek, Pająk – Piotr Łukawski; Hulababula, Dobrotka, Migdalina, Gwiazda Wieczorna, Pijak, Kosmiczny krasnoludek, Chochlik, Przekupka Krakowska – Małgorzata Oracz; Lirnik, Twardowski, Sowizdrzał, Dziadek Kościany, Długi Ogon, Smok, Pisarz – Jerzy Gorzko; Królowa, Twardowska, Wąż, Płowa Łapka, Gwiazda Poranna, Stara Baba, Pijak, Kosmiczny Krasnoludek, Chochlik – Monika Chomicka-Szymaniak; Królewna, Wiewiórka, Szarak, Królewic, Piernikarka, Chochlik – Kasia Michalska; Staszek, Dworzanin, Migdał, Kuglarz, Doktor, Żak, Chochlik – Kuba Nosiadek; Kot, Pieszczotek – Michał Jaros; Palipieca – Maciek Konopiński; Organista, Dworzanin, Niedźwiedź, Kosmyczek, Bziczek, Szarlatan, Żak, Chochlik – Marcin Miodek.
Premiera: 9 lutego 2019 na Scenie Stara Apteka.
Liczba spektakli: 17
Liczba widzów: 2280

Arthur Miller - Śmierć komiwojażera.

Przekład Anna Bańkowska, reżyseria Radek Stępień, dramaturgia Konrad Hetel, scenografia i kostiumy Eliza Gałka, muzyka Michał Górczyński, reżyseria światła i video Natan Berkowicz, ruch sceniczny Wioleta Fiuk, asystent reżysera Piotr Chys.

Obsada: Willy – Mirosław Baka; Linda – Anna Kociarz; Biff – Piotr Biedroń; Happy – Piotr Chys; Charley – Jarosław Tyrański; Ben – Cezary Rybiński; Howard Wagner – Marcin Miodek; Dziewczyna – Justyna Bartoszewicz.
Premiera: 2 marca 2019 na Scenie Stara Apteka.
Liczba spektakli: 18
Liczba widzów: 2518

Fedra.

Premiera: 6 kwietnia 2019
Liczba spektakli: 20
Liczba widzów: 1959

William Shakespeare - Jak wam się podoba.

Przekład Stanisław Barańczak, reżyseria Krystyna Janda, scenografia Magdalena Gajewska, choreografia Emil Wesołowski, muzyka i opracowanie muzyczne Mateusz Dębski, kostiumy Dorota Roqueplo, układ walk Wiesław Chmieliński, korepetycje wokalne Anna Domżalska, asystent kostiumologa Zuzanna Kubicz, reżyseria światła Katarzyna Łuszczyk, konsultant muzyczny Adam Matysek, asystent reżysera Jerzy Gorzko.

Obsada: Książę wygnany/Le Beau, dworzanin księcia Fryderyka – Krzysztof Matuszewski; Fryderyk, młodszy brat Księcia/Ambroży Ambaras, wiejski proboszcz – Jarosław Tyrański; Amiens, towarzysz wygnanego Księcia/Jakub, drugi syn Rolanda de Bois – Marcin Miodek; Jakub, towarzysz wygnanego Księcia – Maciej Konopiński; Oliwer, najstarszy syn Rolanda de Bois – Grzegorz Otrębski; Orlando, najmłodszy syn Rolanda de Bois – Piotr Biedroń; Karol, zapaśnik/Sylwiusz, pasterz – Jakub Nosiadek; Adam, stary sługa rodu de Bois – Jerzy Gorzko; Lakmus, błazen – Michał Jaros; Koryn, pasterz – Jacek Labijak; Rozalinda, córka wygnanego Księcia – Magdalena Gorzelańczyk; Celia, córka księcia Fryderyka – Agata Woźnicka; Febe, pasterka – Katarzyna Dałek; Anielka, wieśniaczka – Małgorzata Oracz; Dworzanie – Mateusz Feliński, Mateusz Kaczanowski, Dawid Kasprzyk, Wojciech Rychłowski.
Premiera: 28 czerwca 2019 w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Spektakl zrealizowany we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.
Liczba spektakli: 20
Liczba widzów: 7607

Torben Betts - Niezwyciężony.

Przekład Małgorzata Semil, reżyseria i opracowanie muzyczne Jarosław Tumidajski, scenografia i kostiumy Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński, światło Hektor Werios, asystent reżysera Piotr Chys.

Obsada: Emily – Katarzyna Z. Michalska; Oliver – Piotr Chys; Dawn – Dorota Androsz; Alan – Piotr Łukawski.
Premiera: 13 lipca 2019 na Scenie Letniej.
Liczba spektakli: 10
Liczba widzów: 2839

Ulrike Syha - Pan Schuster kupuje ulicę.

Przekład Iwona Uberman, reżyseria Tomasz Cymerman, dramaturg Michał Kurkowski, scenografia Michał Korchowiec, kostiumy Karolina Mazur, muzyka Polpo Motel, asystent reżysera Robert Ninkiewicz.

Obsada: Pan Schuster – Robert Ninkiewicz; Żona – Katarzyna Kaźmierczak; Szwagierka – Magdalena Boć; Teściowa – Joanna Kreft-Baka; Opiekunka– Justyna Bartoszewicz.
Prapremiera: 19 lipca 2019 na Scenie Stara Apteka.
Liczba spektakli: 5
Liczba widzów: 691

Koniec Wielkiej Wojny.

Premiera: 23 sierpnia 2019
Liczba spektakli: 3
Liczba widzów: 350

Fado

Premiera: 9 października 2003
Liczba spektakli: 3
Liczba widzów: 450

Alan Ayckbourn - Intymne lęki

Premiera: 15 grudnia 2006
Liczba spektakli: 2
Liczba widzów: 185

Charles Ludlam - Tajemnicza Irma Vep

Premiera: 25 lipca 2009
Liczba spektakli: 20
Liczba widzów: 4165

Fatum

Premiera: 3 lipca 2010
Liczba spektakli: 5
Liczba widzów: 424

Adolf Nowaczyński - Willkommen w Zoppotach

Premiera: 1 lipca 2011
Liczba spektakli: 4
Liczba widzów: 487

Michele Riml - Seks dla opornych

Premiera: 20 stycznia 2012
Liczba spektakli: 11
Liczba widzów: 2861

Billy van Zandt, Jane Milmore - skrzynk@ pandory

Premiera: 14 lipca 2012
Liczba spektakli: 1
Liczba widzów: 131

Nikołaj Kolada - Baba Chanel

Premiera: 10 sierpnia 2012
Liczba spektakli: 5
Liczba widzów: 623

Noël Coward - Seans

Premiera: 4 października 2013
Liczba spektakli: 17
Liczba widzów: 2880

Antoni Czechow - Płatonow

Premiera: 26 października 2013
Liczba spektakli: 6
Liczba widzów: 588

Radosław Paczocha - Broniewski

Premiera: 27 czerwca 2014
Liczba spektakli: 6
Liczba widzów: 1270

Derek Benfield - Akt równoległy

Premiera: 16 sierpnia 2014
Liczba spektakli: 9
Liczba widzów: 1835

Jelena Griemina - Dwóch w twoim domu

Premiera: 24 sierpnia 2014
Liczba spektakli: 6
Liczba widzów: 265

Fryderyk Schiller - Maria Stuart

Premiera: 26 września 2014
Liczba spektakli: 4
Liczba widzów: 1234

Stefan Żeromski - Przedwiośnie

Premiera: 14 marca 2015
Liczba spektakli: 1
Liczba widzów: 315

Gabriela Zapolska - Tresowane dusze

Premiera: 15 maja 2015
Liczba spektakli: 9
Liczba widzów: 1033

Michele Riml - Raj dla opornych

Premiera: 6 czerwca 2015
Liczba spektakli: 6
Liczba widzów: 2334

William Shakespeare - Wesołe kumoszki z Windsoru

Premiera: 28 czerwca 2015
Liczba spektakli: 5
Liczba widzów: 2740

Edward Albee - Kto się boi Virginii Woolf?

Premiera: 2 października 2015
Liczba spektakli: 12
Liczba widzów: 3135

Ireneusz Iredyński - Kreacja

Premiera: 16 stycznia 2016
Liczba spektakli: 6
Liczba widzów: 300

Peter de Baan, Charles den Tex - Pełnia szczęścia

Premiera: 26 lutego 2016
Liczba spektakli: 8
Liczba widzów: 957

Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz - Przygody Koziołka Matołka

Premiera: 15 maja 2016
Liczba spektakli: 3
Liczba widzów: 773

Charles Ludlam - Par paranoje

Premiera: 2 lipca 2016
Liczba spektakli: 6
Liczba widzów: 1469

Radosław Paczocha - Urodziny, czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta

Premiera: 7 kwietnia 2017
Liczba spektakli: 1
Liczba widzów: 165

Tracy Letts - Mary Page Marlowe

Premiera: 14 lipca 2017
Liczba spektakli: 8
Liczba widzów: 1449

Samantha Ellis - Randka z feministą

Premiera: 15 lipca 2017
Liczba spektakli: 20
Liczba widzów: 3253

Dzisiaj, wszystko (spektakl teatru Dada von Bzdulow)

Premiera: 21 września 2017
Liczba spektakli: 2
Liczba widzów: 160

Zbigniew Brzoza - Do komina Murzyna! Murzyna!

Premiera: 4 listopada 2017
Liczba spektakli: 2
Liczba widzów: 212

Yasmina Reza - Bella figura

Premiera: 1 marca 2018
Liczba spektakli: 25
Liczba widzów: 6421

Marian Pankowski - Śmierć białej pończochy

Premiera: 24 marca 2018
Liczba spektakli: 16
Liczba widzów: 2183

Jerzy Andrzejewski/Jerzy Zagórski - Święto Winkelrida

Premiera: 8 czerwca 2018
Liczba spektakli: 10
Liczba widzów: 1324

Alma de Groen - Reset

Premiera: 9 czerwca 2018
Liczba spektakli: 17
Liczba widzów: 3109

Aleksander Fredro - Damy i huzary albo play Fredro

Premiera: 11 sierpnia 2018
Liczba spektakli: 25
Liczba widzów: 6608

Wyjazdy krajowe:

Baba Chanel

Data: 3 stycznia 2019
Miejce: Filharmonia Kaszubska
Miasto: Wejherowo

Bella figura

Data: 25 kwietnia 2019
Miejce: III Festiwal Scenografii i Kostiumów "Scena w Budowie"
Miasto: Lublin

Bella figura

Data: Wrzesień 2018
Miejce: X Wybrzeże Sztuki
Miasto: Gdańsk

Fado

Data: 13 października 2018
Miejce: Oliwski Ratusz Kultury
Miasto: Gdańsk

Fado

Data: 16 listopada 2018
Miejce: Centrum Kultury i Sztuki
Miasto: Tczew

Fado

Data: 22 maja 2019
Miejce: Forum Art Festival
Miasto: Gdańsk

Jak wam się podoba

Data: 26 lipca 2019
Miejce: XXIII Festiwal Szekspirowski
Miasto: Gdańsk

Raj dla opornych

Data: 3 lutego 2019
Miejce: XII Katowicki Karnawał Komedii
Miasto: Katowice

Raj dla opornych

Data: 23 lipca 2019
Miejce: X Krakowskie Miniatury Teatralne
Miasto: Kraków

Ruscy

Data: Maj 2019
Miejce: X Festiwal Literatury i Teatru BETWEEN.POMIĘDZY
Miasto: Sopot

Śmierć białej pończochy

Data: Wrzesień 2018
Miejce: X Wybrzeże Sztuki
Miasto: Gdańsk

Śmierć białej pończochy

Data: 11 kwietnia 2019
Miejce: XLIV Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Żywa"
Miasto: Opole

Śmierć białej pończochy

Data: 12 maja 2019
Miejce: LIX Kaliskie Spotkania Teatralne
Miasto: Kalisz

Trojanki

Data: Wrzesień 2018
Miejce: X Wybrzeże Sztuki
Miasto: Gdańsk

Trojanki

Data: 25 marca 2019
Miejce: XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
Miasto: Łódź

Trojanki

Data: 13 kwietnia 2019
Data powrotu: 14 kwietnia 2019
Miejce: XXXIX Warszawskie Spotkania Teatralne
Miasto: Warszawa

Trojanki

Data: 5 czerwca 2019
Miejce: XXIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny BEZ GRANIC
Miasto: Cieszyn

Wesołe kumoszki z Windsoru

Data: 9 sierpnia 2019
Data powrotu: 11 sierpnia 2019
Miejce: Gdański Teatr Szekspirowski
Miasto: Gdańsk

Wyjazdy zagraniczne:

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury 2018 dla Piotra Biedronia „za spektakularną rolę marynarza w spektaklu Urodziny, czyli ceremonie żałobne w czas radosnego święta oraz za kreację Neda Alleyna i jego widowiskową śmierć w spektaklu Zakochany Szekspir; Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Cezarego Niedziółki za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców Województwa Pomorskiego „za całokształt działań na rzecz promowania sztuki scenicznej w naszym regionie, z podziękowaniem za prace i wkład w budowanie marki pomorskiej sceny teatralnej”; Nagroda im. Leona Schillera dla Radka Stępnia; Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis dla Jerzego Gorzko; Pomorski Sztorm w kategorii Człowiek Roku dla Doroty Kolak za rolę Hekabe w Trojankach, za kreacje w spektaklu Wyjeżdżamy (Nowy Teatr w Warszawie) i w filmie Zabawa, Zabawa i w kategorii Odkrycie Roku dla Magdaleny Gorzelańczyk za rolę Jadwigi w spektaklu Śmierć białej pończochy, Wiery w Ruskich i Polykseny w Trojankach; Nagroda Specjalna Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dedykowana pamięci prof. Jana Ciechowicza dla Magdaleny Gorzelańczyk „za pasję i nieustanną pracę nad poszerzaniem palety środków scenicznej ekspresji, za bardzo udany artystycznie rok 2018 na scenie Teatru Wybrzeże, szczególnie za kreacje: Jadwigi w spektaklu Śmierć białej pończochy, Wiery w Ruskich i Polykseny w Trojankach; Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Krzysztofa Matuszewskiego „za bardzo udany twórczy rok, szczególnie za trzy wyjątkowe, wyraziste i dojrzałe kreacje: Jagiełły w Śmierci białej pończochy, Dziadka w Ruskich i Polymestora w Trojankach; Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Mirka Kaczmarka „za serię wysmakowanych, uzupełniających treść i tworzących idealne tło opowieści: scenografię i kostiumy do Trojanek oraz scenografie do spektakli Bella figura i Święto Winkelrida. Rewia narodowa; Nagroda Teatralna Marszałka Województwa Pomorskiego dla Adama Orzechowskiego „za reżyserię spektaklu Śmierć białej pończochy, za świetnie zbudowany, mocny i drapieżny spektakl, który nie pozostawia widza obojętnym”; Nagroda Honorowa Marszałka Województwa Pomorskiego za Przedstawienie Roku dla spektaklu Śmierć białej pończochy; Nagroda Teatralna Miasta Gdańska dla Doroty Kolak za rolę Hekabe w Trojankach; Honorowa Nagroda Specjalna Miasta Gdańska za Przedstawienie Roku dla Teatru Wybrzeże za spektakl Śmierć białej pończochy; Jubileuszowe Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, ochrony kultury i jej upowszechniania na rzecz mieszkańców Gdańska dla Ewy Jendrzejewskiej (25-lecie pracy artystycznej), Adama Orzechowskiego (25-lecie pracy artystycznej), Mirosława Baki (30-lecie pracy artystycznej) oraz Krzysztofa Matuszewskiego (35-lecie pracy artystycznej); Splendor Gedanensis dla Doroty Kolak za kreację Hekabe w Trojankach; nagroda aktorska jury dla Magdaleny Gorzelańczyk za rolę Jadwigi w Śmierci białej pończochy i nagroda jury dla Magdaleny Gajewskiej za scenografię, kostiumy i światło do tego spektaklu oraz oraz indywidualna nagroda jury dziennikarskiego dla spektaklu Śmierć białej pończochy i Magdaleny Gorzelańczyk za kreację aktorską w tym przedstawieniu na XLIV Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Żywa”; wyróżnienie w konkursie architektonicznym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ZABYTEK ZADBANY w kategorii Adaptacja obiektów zabytkowych za adaptację zabytkowej Starej Apteki na scenę teatralną: „Wyróżnienie dla Teatru Wybrzeże za kompleksowe działania adaptacyjne w dawnej prochowni - Starej Aptece - w Gdańsku pozwalające w sposób harmonijny wprowadzić nową funkcję w historyczny układ przestrzenny oraz prace rewaloryzacyjne o wysokiej jakości zarówno w sferze rozpoznania badawczego, jak i wykonawstwa”; Pomorska Nagroda Artystyczna w kategorii Kreacja Artystyczna dla Doroty Kolak za kreację Hekabe w Trojankach; Cykliczna Specjalna Nagroda Aktorska dla Magdaleny Gorzelańczyk za rolę Jadwigi w spektaklu Śmierć białej pończochy na LIX Kaliskich Spotkaniach Teatralnych; nagroda dla Teatru Wybrzeże w konkursie IDOL 2019 organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych w kategorii Placówka kultury przyjazna niewidomym w Województwie Pomorskim; tytuł Radiowa Osobowość Roku dla Adama Orzechowskiego; Nagroda im. Ireny Solskiej za całokształt osiągnięć artystycznych dla Doroty Kolak; tytuł Najlepszego Spektaklu dla Trojanek na XXV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.