Teatr Telewizji

adres: 00-999 Warszawa, ul. Woronicza 17
tel. +48 22 547 29 67, +48 22 547 29 81
e-mail:
www.teatrtelewizji.tvp.pl

czytania, wykłady, itp:

dyrektor naczelny: Ewa Millies-Lacroix

Piotr Witt - Fryderyk.

Reżyseria Agnieszka Lipiec-Wróblewska, zdjęcia Wojciech Staroń, scenografia Agnieszka Zawadowska, kostiumy Monika Nyckowska.

Obsada: Fryderyk Chopin - Krzysztof Szczepaniak; Adela - Michalina Olszańska; Księżna de Vaudemont - Grażyna Barszczewska; Delfina Potocka - Paulina Szostak; Juliusz Słowacki - Maciej Charyton; Ferdinando Paer - Krzysztof Wakuliński; Friedrich Kalkbrenner - Zbigniew Zamachowski; Vincent - Łukasz Garlicki; Adam Mickiewicz - Marcin Hycnar; Franciszek Liszt - Paweł Smagała; Ludwika Chopin - Maria Pawłowska; Mikołaj Chopin - Janusz Chabior; Chłopak znad Sekwany - Maciej Musiał; Ambasador - Sławomir Grzymkowski; Emigrant - Marcin Bubółka; Emigrant - Marcin Wojciechowski; Polonia - Agnieszka Różycka; Kozak - Stanisław Sygitowicz; Córka Delfiny Potockiej - Natalia Małecka-Tepicht; Zapowiadający koncert - Jakub Hojda.
Premiera: 10 września 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Tomasz Śpiewak - Wszystko o mojej matce.

Reżyseria Michał Borczuch, realizacja telewizyjna Dariusz Pawelec, scenografia Dorota Nawrot, muzyka Bartosz Dziadosz.

Obsada: Dominika Biernat, Iwona Budner, Agata Klepacz, Monika Niemczyk, Marta Ojrzyńska, Halina Rasiakówna, Krzysztof Zarzecki, Ewelina Żak.
Premiera: 18 września 2018. Bezpośrednia transmisja z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Krzysztof Magowski - Ostatni hrabia. Edward Bernard Raczyński.

Reżyseria Krzysztof Magowski, zdjęcia Adam Bajerski, scenografia Kamil Kuc, kostiumy Elżbieta Radke, muzyka Dariusz Żebrowski.

Obsada: Hrabia Edward Bernard Raczyński - Olgierd Łukaszewicz; Wirydianna Rey - Beata Ścibakówna; Ewa Labincka - Aleksandra Pisula; Przewodniczka - Joanna Derengowska; Tomek z Mosiny - Sebastian Konrad; Wydawca - Piotr B. Dąbrowski; Profesor Kaczmarek - Zdzisław Wardejn; Pani Oficer - Beata Fido; Funkcjonariusz UB - Piotr Makarski; Turysta - Sebastian Grek; Syn turysty - Stefan Grek; Turysta w parku - Piotr Łukawski; Strażnik - Wojciech Kalwat; Reporter - Przemysław Chojęta; Dziennikarka - Barbara Prokopowicz; Lektor RWE - Mirosław Rzońca.
Premiera: 24 września 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jakub Pączek, Piotr Derewenda - Reytan. Druga strona drzwi.

Reżyseria Jakub Pączek, zdjęcia Jacek Kędzierski, scenografia Agnieszka Bąk, kostiumy Katarzyna Nesteruk, muzyka Piotr Majchrzak.

Obsada: Tadeusz Reytan - Mirosław Haniszewski; Samuel Korsak - Grzegorz Mikołajczyk; Stanisław Bohuszewicz - Wojciech Czerwiński; Marianna - Agnieszka Podsiadlik; Izabela - Magdalena Woleńska; Ksiądz - Antoni Ostrouch; Otto Magnus von Stackelberg - Sambor Czarnota; Adam Poniński - Cezary Kosiński; Król Stanisław August Poniatowski - Paweł Deląg; Franciszek Ryx - Andrzej Mastalerz; Stanisław Łętowski - Rafał Jędrzejczyk; Lokaj Stackelberga - Wojan Trocki; Marcello Bacciarelli - Michał Meyer; Urzędnik - Sławomir Holland; Jan Tymowski - Daniel Misiewicz; Oficer straży - Wiktor Loga-Skarczewski; Rosyjski oficer - Sasza Reznikow; Rosyjski żołnierz - Adrian Budakow; Pruski oficer - Daniel Chryc; Właściciel gospody - Józef Teofiluk; Kurtyzana - Joanna Majstrak; Szlachcic- Andrzej Kozłowski; Szlachcic - Maciej Rodziewicz; Szlachcic - Włodzimierz Bajorek oraz Zespół Tańca Historycznego Chorea Antiqua i Sucholeski Zespół Tańca Dworskiego im. Wojciecha Bogusławskiego Corona Florum.
Premiera: 8 października 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jerzy Pilch - Zabijanie Gomułki.

Adaptacja Robert Urbański, reżyseria Jacek Głomb, realizacja telewizyjna Jacek Dybowski, scenografia Małgorzata Bulanda, muzyka Bartosz Straburzyński.

Obsada: Jerzyk - Mateusz Krzyk; Pan Trąba - Zbigniew Waleryś; Ojciec - Bogdan Grzeszczak; Matka - Gabriela Fabian; Anielica, Pastorowa - Ewa Galusińska; Komendant Jeremiasz - Paweł Palcat; Pastor Potraffke - Grzegorz Wojdon; Zawiadowczyni Ujejska - Małgorzata Urbańska; Arcymajster Gulaczyk - Robert Gulaczyk; Elżunia Baptystka, Kelnerka Zosia - Magdalena Skiba.
Premiera: 9 października 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jan Nowara, Konrad Szczebiot, Janina Żukiewicz - Popiełuszko.

Reżyseria Jan Nowara, scenografia Marek Mikulski, choreografia Tomasz Dajewski, realizacja telewizyjna Józef Kowalewski.

Obsada: Ksiądz Jerzy - Jakub Lasota; Matka - Ewa Palińska; Ojciec, Hutnik, Mecenas - Krzysztof Ławniczak; Koleżanka, Kobieta 1 - Danuta Bach; Izabela - Magdalena Woleńska; Siostra, Pielęgniarka - Jolanta Borowska; Pani Sołyts, Pani Wójt, Towarzyszka z KW - Krystyna Kacprowicz-Sokołowska; Prokuratorka, Esbeczka - Katarzyna Siergiej; Biografka, Studentka - Jolanta Skorochodzka; Generał, Kapitan SB - Sławomir Popławski; Kolega, Plutonowy, Esbek - Marek Tyszkiewicz; Proboszcz, Rektor, Ksiądz Piasecki - Franciszek Utko; Prymas Stefan Wyszyński (głos) - Sławomir Gaudyn oraz Jarosław Mirończuk, Jan Popławski, Piotr Rutkowski, Krzysztof Sawicki, Władysław Trusiewicz, Agnieszka Wierzchowska.
Premiera: 15 października 2018. Bezpośrednia transmisja z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Paweł Woldan - Prymas Hlond.

Reżyseria Paweł Woldan, zdjęcia Zdzisław Najda, scenografia Dorota Łacek-Gorczyca, kostiumy Beata Dąbska, muzyka Andrzej Krauze.

Obsada: Prymas August Hlond - Henryk Talar; Ksiądz Antoni Baraniak - Andrzej Mastalerz; Papież Pius XII - Wojciech Wysocki; Ambasador Kazimierz Papée - Radosław Pazura; Pułkownik niemiecki - Redbad Klynstra-Komarnicki; Biskup Georges Choquet - Aleksander Mikołajczak; Wojewoda poznański Ludwik Bociański - Adam Bauman; Biskup polowy Józef Gawlina - Marcin Perchuć; Józef Beck - Wojciech Machnicki; Przeor opactwa Hautecombe - Jerzy Łapiński; Nuncjusz apostolski Filippo Cortesi - Tadeusz Chudecki; Dziennikarz w Rzymie - Michał Lesień-Głowacki; Tajniak - Mirosław Rzońca; Komisarz policji - Marek Urbański; Przeor Klasztoru Franciszkanów w Wiedenbruck - Stanisław Brudny; Wiceprezydent Siedlec - Jacek Bursztynowicz; Żołnierz polski - Sebastian Cybulski; Oficer niemiecki - Jan Krzysztof Szczygieł; Żołnierz Armii Czerwonej - Sławomir Pacek; Żołnierz Armii Czerwonej - Szymon Rząca; Mężczyzna z Polski w Lourdes - Jerzy Łazewski; Mężczyzna z Polski w Lourdes - Szymon Kuśmider oraz Schola Gregoriana Silesiensis pod kierownictwem Roberta Pożarskiego.
Premiera: 5 listopada 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Tadeusz Rittner - Lato.

Scenariusz telewizyjny i reżyseria Jan Englert, zdjęcia Piotr Wojtowicz, scenografia Arkadiusz Kośmider, kostiumy Dorota Roqueplo, muzyka Piotr Moss.

Obsada: Maja - Dominika Kluźniak; Doktor - Jan Englert; Lili - Beata Ścibakówna; Torup - Marcin Franc; Pani Pouchard - Ewa Wiśniewska; Pani Gianetti - Agnieszka Suchora; Ernestyna - Michalina Łabacz; Karolina - Anna Gryszkówna; Golders - Grzegorz Małecki; Sekundariusz - Grzegorz Kwiecień.
Premiera: 19 listopada 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Patrycja Dołowy - Matki.

Reżyseria Paweł Passini, scenografia i kostiumy Zuzanna Srebrna, Karolina Fandrejewska, muzyka Paweł Moński, Paweł Passini.

Obsada: Monika Chrząstowska, Sylwia Najah, Joanna Przybyłowska, Joanna Rzączyńska, Alina Świdowska, Gołda Tencer, Ernestyna Winnicka, Piotr Sierecki, Jerzy Walczak, Noemi Berenstein, Olga Bury, Wiktoria Czubaszek, Aleksandra Karpiuk, Dominika Kimaty, Paulina Połowniak, Anna Puzio, Paulina Wójtowicz, Daniel Moński, Paweł Passini.
Premiera: 20 listopada 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Beata Hyczko, Tomasz Drozdowicz - Człowiek, który zatrzymał Rosję.

Reżyseria Tomasz Drozdowicz, zdjęcia Andrzej Wojciechowski, scenografia Klaudia Solarz, kostiumy Izabela Stronias, muzyka Marzena Majcher.

Obsada: Jan Kowalewski - Michał Żurawski; Józef Piłsudski - Robert Gonera; Aleksandra Piłsudska - Kinga Ilgner; Zofia Sobota - Lidia Sadowa; Marysia Wrońska - Weronika Nockowska; Franek Wroński - Filip Kosior; Władysław Wroński - Szymon Kuśmider; Maksymilian Wroński - Mikołaj Kubacki; Walery Sławek - Grzegorz Mielczarek; Ignacy Matuszewski - Piotr Tołoczko; Generał Tadeusz Rozwadowski - Jarosław Gajewski; Bolesław Wieniawa-Długoszowski - Nikodem Kasprowicz; Stanisław Haller - Marek Bogucki; Dymitr Zagajew - Paweł Tomaszewski; Fiodor Tokarin - Hubert Zduniak; Tichon Chwiesin - Bartłomiej Magdziarz; Józef Stanslicki - Przemysław Kania; Karol Bołdeskuł - Marcin Szaforz; Maxime Weygant - Andrzej Warcaba; Stanisław Mazurkiewicz - Dariusz Chojnacki; Kazimiera Mazurkiewicz - Agnieszka Radzikowska; Hrabina Listowell - Ewa Kutynia; Hrabia Listowell - Bolesław Brzozowski; Polak w Londynie - Marek Urbański; Polak w Londynie - Piotr Michalski; Agitator wojskowy - Mirosław Kotowicz; Oficer komisji werbunkowej - Bartłomiej Błaszczyński; Policjant Jones - Łukasz Wójcik; Młody adiutant Belwederu - Grzegorz Eckert; Student - Piotr Tyszkiewicz; Łącznik bolszewicki - Tomasz Wołkiewicz.
Premiera: 26 listopada 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jarosław Jakubowski - Generał.

Reżyseria Aleksandra Popławska, Marek Kalita, zdjęcia Adam Sikora, scenografia Katarzyna Adamczyk, Aleksandra Popławska, kostiumy Katarzyna Adamczyk, muzyka Jacek Grudzień.

Obsada: Generał - Marek Kalita; Generałowa - Małgorzata Maślanka; Córka generała - Natalia Kalita; Sekretarz - Krzysztof Ogłoza; Florian - Mariusz Jakus; Czesław - Robert Wabich.
Premiera: 10 grudnia 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Stanisław Grochowiak - Chłopcy.

Scenariusz i reżyseria Robert Gliński, zdjęcia Adam Sikora, scenografia Monika Kurosad-Wanyura, kostiumy Zofia de Ines, muzyka Zygmunt Konieczny.

Obsada: Józef Kalmita - Jerzy Trela; Jan Nepomucen Pożarski - Marian Dziędziel; Jo-jo - Edward Linde-Lubaszenko; Smarkul - Andrzej Grabowski; Profesor - Tadeusz Kwinta; Narcyza Kalmitowa - Anna Dymna; Hrabina de Profundis - Urszula Popiel; Siostra przełożona - Elżbieta Karkoszka; Siostra Maria - Anna Radwan; Wiktoryna - Melania Grzesiewicz.
Premiera: 17 grudnia 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jan Brzechwa - Pchła Szachrajka.

Reżyseria Anna Seniuk, scenografia Anna Sekuła, muzyka Maciej Małecki, choreografia Weronika Pelczyńska.

Obsada: Pchła Szachrajka - Ewa Konstancja Bułhak; Koleżanka Pchły, Kika - Kinga Ilgner; Koleżanka Pchły - Paulina Korthals; Koleżanka Pchły - Anna Lobedan; Słoń, Kanclerz - Piotr Piksa; Sprzedawca bławatny, Sędzia - Paweł Paprocki; Sprzedawca nut, Szerszeń - Bartłomiej Bobrowski; Król - Kacper Matula; Postaci z bajek, Goście, Przechodnie - Martyna Dudek, Julia Łukowiak, Maciej Cymorek, Marek Gawroński; Narrator - Anna Seniuk.
Premiera: 26 grudnia 2018.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Kornel Makuszyński - List z tamtego świata.

Adaptacja Anna Wieczur-Bluszcz, Mirosława Maludzińska, reżyseria Anna Wieczur-Bluszcz, zdjęcia Maciej Majchrzak, scenografia Ewa Gdowiok, kostiumy Elżbieta Radke, muzyka Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki.

Obsada: Wojciech Mościrzecki - Wojciech Wysocki; Katarzyna Mościrzecka - Joanna Jeżewska; Adam Dziurawiec - Krzysztof Dracz; Marta Mościrzecka - Beata Fido; Zosia Mościrzecka - Monika Pikuła; Jan Mościrzecki - Jakub Hojda; Józef Mościrzecki - Jakub Sasak; Ralf Mościrzecki - Filip Kosior; Janina Mościrzecka - Dominika Kryszczyńska; Aojzy Mościrzecki - Jarosław Gajewski; Maciuś Mościrzecki - Franciszek Kalinowski; Służący - Henryk Niebudek; Doktor - Przemysław Bluszcz; Listonosz - Paweł Szczesny.
Premiera: 7 stycznia 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Stanisław Wyspiański - Wesele.

Scenariusz telewizyjny i reżyseria Wawrzyniec Kostrzewski, zdjęcia Adam Bajerski, scenografia i kostiumy Katarzyna Nesteruk, muzyka Piotr Łabonarski, Barbara Derlak, Tomasz Waldowski.

Obsada: Gospodarz - Grzegorz Małecki; Gospodyni - Dominika Kluźniak; Pan Młody - Piotr Ligienza; Panna Młoda - Diana Zamojska; Poeta - Piotr Adamczyk; Maryna - Agata Różycka; Dziennikarz - Tomasz Schuchardt; Radczyni - Agnieszka Suchora; Czepiec - Michał Czernecki; Klimina - Ewa Konstancja Bułhak; Rachel - Olga Sarzyńska; Żyd - Jerzy Schejbal; Ksiądz - Tomasz Sapryk; Ojciec - Piotr Cyrwus; Marysia - Małgorzata Kocik; Wojtek - Robert T. Majewski; Zosia - Martyna Byczkowska; Haneczka - Karolina Charkiewicz; Jasiek - Marcin Stępniak; Kasper - Bartłomiej Nowosielski; Kuba - Michał Żerucha; Staszek - Jakub Wieczorek; Maciek - Szymon Nowak; Isia - Weronika Wachowska; Dziecko - Janina Kostrzewska; Chochoł - Halina Łabonarska; Widmo - Przemysław Stippa; Stańczyk - Mariusz Bonaszewski; Rycerz Czarny - Przemysław Bluszcz; Hetman - Marian Opania; Upiór / Dziad - Adam Ferency; Wernyhora - Daniel Olbrychski; Diabeł Rosyjski - Kamil Przystał; Diabeł Rosyjski - Michał Meyer.
Premiera: 28 stycznia 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Wiktor Szenderowicz - Ekspedycja.

Scenariusz i reżyseria Wojciech Adamczyk, zdjęcia Łukasz Łasica, scenografia Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy Katarzyna Adamczyk, muzyka Paweł Lucewicz.

Obsada: Albert - Adrian Zaremba; Wódz Ludu Końca Świata - Cezary Żak; Agunia - Marta Lipińska; Fema - Martyna Byczkowska; Prawa Ręka Wodza - Witold Wieliński; Wudu - Krzysztof Dracz; Keczap - Krzysztof Grzymkowski; Paluszek - Ignacy Liss; Stary Wojownik - Jan Janga-Tomaszewski; Młoda Żona Starego Wojownika - Katarzyna Hołtra; Kobieta - Martyna Kliszewska; Kobieta - Katarzyna Romańczuk; Tubylec - Dariusz Dobkowski; Tubylec - Tomasz Zaród; Tubylec - Dominik Bąk; Tubylec - Sebastian Świerszcz; Wojownik - Karol Kadłubiec; Wojownik - Maciej Hanczewski; Wojownik - Patryk Gnaś; Wojownik - Mateusz Sobociński; Karaczur - Jakub Ziółkowski; Karaczur - Kamil Baryła; Członkowie Plemienia Ludu Końca Świata - Ewa Błażewicz, Katarzyna Bogdańska, Joanna Borer, Agata Grobel, Daria Kochańczyk, Joanna Kucharek, Julitta Łubińska-Zielińska, Maja Mirkowska, Sara Nowacka, Paulina Sobiś, Maria Steciuk, Beata Wójcik, Izabela Zabłocka, Sebastian Bieżyński, Zbigniew Czapski-Kłoda, Wiktor Dobrowolski, Maciej Gruszczyński, Daniel Kałas, Andrzej Kozłowski, Rafał Kozłowski, Bartłomiej Krajewski, Andrzej Michalski, Maciej Rodziewicz, Wiesław Suda, Andrzej Teodorski, Zbigniew Tuleja, Michał Tużnik, Patryk Wereszczyński.
Premiera: 4 lutego 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Molière - Chory z urojenia.

Reżyseria Giovanni Pampiglione, realizacja telewizyjna Dariusz Pawelec, scenografia i kostiumy Santi Migneco, muzyka Maciej Małecki.

Obsada: Argan - Andrzej Grabowski; Antosia - Anna Tomaszewska; Belina - Lidia Bogaczówna; Aniela - Natalia Strzelecka; Ludwisia - Karolina Kamińska; Kleant - Rafał Sadowski; Belard - Tadeusz Kwinta; Pan Biegunka - Feliks Szajnert; Pan Czyściciel - Wojciech Skibiński; Tomasz Biegunka - Grzegorz Łukawski; Pan Wonny - Krzysztof Jędrysek; Pan Wiara - Rafał Dziwisz.
Premiera: 18 lutego 2019. Bezpośrednia transmisja z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Waldemar Łysiak - Cena.

Adaptacja i reżyseria Jerzy Zelnik, scenografia Marek Chowaniec, kostiumy Ewa Krauze, muzyka Wojciech Konikiewicz.

Obsada: Hrabia Teodor Tarłowski - Marek Barbasiewicz; Oficer Gestapo Friedrich Mueller - Sławomir Pacek; Ksiądz Julian Hawryłko - Piotr Bajor; Dyrektor kina Romuald Kortoń - Wojciech Brzeziński; Mecenas Alojzy Krzyżanowski - Jarosław Gajewski; Nauczyciel Zbigniew Mertel - Marcin Kwaśny; Policjant Stanisław Godlewski - Bogdan Kalus; Radca Roman Malewicz - Zbigniew Lesień; Lekarz Bogusław Hanusz - Łukasz Lewandowski; Aptekarz Zygmunt Bruś - Aleksander Mikołajczak; Jubiler Roman Bartnicki - Sławomir Orzechowski; Dziennikarz Krystian Kłos - Radosław Pazura; Naczelnik poczty Bronisław Sedlak - Zbigniew Suszyński; Profesor Mieczysław Stańczak - Krzysztof Wakuliński; Kamerdyner Łukasz - Mirosław Rzońca; Hrabicz Marek Tarłowski - Bartosz Bednarski.
Premiera: 4 marca 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam.

Scenariusz Remigiusz Grzela, reżyseria, scenografia i kostiumy Ewa Błaszczyk, zdjęcia Anna Rzepka, muzyka Jacek Grudzień.

Obsada: Ewa Błaszczyk.
Premiera: 5 marca 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Andrzej Strzelecki - Paradiso.

Reżyseria Andrzej Strzelecki, zdjęcia Piotr Bernat, scenografia Marek Chowaniec, kostiumy Tatiana Kwiatkowska, muzyka Marek Stefankiewicz.

Obsada: Witold Banicki - Piotr Fronczewski; Felicjan Drawicz - Witold Dębicki; Władysław Wierzejski - Piotr Machalica; Kazimierz Orsza - Jan Englert; Maurycy Grunberg - Wojciech Pszoniak; Solistka "Paradiso" - Katarzyna Dąbrowska; Nelly Sarzyńska - Ewa Wiśniewska; Artur Rahn - Marcin Januszkiewicz; Konstanty Barwiński - Sławomir Orzechowski; Maria Barwińska - Dominika Kluźniak; Stefan Kossowski - Tomasz Sapryk; Zofia Kossowska - Joanna Pałucka; Adam Maślakiewicz - Krzysztof Tyniec; Tadeusz Guniarek - Oskar Hamerski; Adela Strońska - Milena Olchowska; Melania Gryzik - Lidia Pronobis; Kelner - Hubert Paszkiewicz; Notariusz - Andrzej Strzelecki; Reporter - Bartosz Mikulak; Strzygocka - Ewelina Bator; Strzygocki - Aleksandar Milićević; Kwiaciarka - Wiktoria Wolańska; Policjant - Błażej Stencel; Gość "Paradiso" - Joanna Halinowska; Gość "Paradiso" - Ada Dec; Gość "Paradiso" - Julia Biesiada; Tancerz - Włodzimierz Bajorek; Tancerka - Katarzyna Bogdańska; Tancerz - Rafał Kozłowski; Tancerka - Beata Wójcik; Tancerka - Milena Wysocka-Piątek.
Premiera: 18 marca 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Ðorđe Lebović - Lalka z łóżka nr 21.

Przekład Edward Płaczek, reżyseria Jan Kulczyński, realizacja TV Joanna Wiśniewska, scenografia Wojciech Sieciński.

Obsada: Emil Grabner – Henryk Borowski; Wilma Jelinek – Halina Mikołajska; Mąż Wilmy – Stanisław Zaczyk oraz Włodzimierz Press.
Premiera: 19 marca 2019. Spektakl nagrany w 1971 roku.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jarosław Jakubowski - Znaki.

Scenariusz i reżyseria Artur Tyszkiewicz, zdjęcia Piotr Wojtowicz, scenografia i kostiumy Aleksandra Gąsior, muzyka Borys Kunkiewicz.

Obsada: Jan - Przemysław Stippa; Alicja - Marta Ścisłowicz; Wysłannik - Grzegorz Małecki; Pogodynka - Patrycja Kowalewska; Prezenter TV - Rafał Derkacz; Aktor - Damian Krajczyk; Wiolonczelista - Karol Wachnik.
Premiera: 1 kwietnia 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Jewgienij Griszkowiec - Jednocześnie.

Reżyseria Artur Tyszkiewicz, zdjęcia Piotr Wojtowicz, scenografia i kostiumy Aleksandra Gąsior, muzyka Jacek Grudzień.

Obsada: Przemysław Stippa.
Premiera: 2 kwietnia 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Ernest Bryll - Wieczernik.

Scenariusz telewizyjny i reżyseria Krzysztof Tchórzewski, zdjęcia Jarosław Żamojda, scenografia i kostiumy Joanna Walisiak.

Obsada: Maria Magdalena - Ewa Dałkowska; Piotr - Marcin Kwaśny; Tomasz - Radosław Pazura; Jan - Kamil Studnicki; Uczeń - Jan Marczewski; Uczeń - Ryszard Jabłoński; Nieznajomy - Ksawery Szlenkier; Autor - Ernest Bryll; Apostołowie - J. Chróścicki, Paweł Jabłoński, Michał Jaromski, K. Jankowski, S. Szczodrowski, Krzysztof Tchórzewski, Michał Ubysz, Szczepan Żaryn.
Premiera: 15 kwietnia 2019. Rejestracja spektaklu Teatru Oratorium im. św. Jana Bosko w Warszawie.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Włodzimierz Perzyński - Aszantka.

Scenariusz telewizyjny i reżyseria Jarosław Tumidajski, zdjęcia Piotr Bernat, scenografia Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński, kostiumy Krzysztof Łoszewski, muzyka Stefan Wesołowski.

Obsada: Władka (Aszantka) - Paulina Gałązka; Edmund Łoński - Marcin Przybylski; Baron Kręcki - Arkadiusz Janiczek; Bratkowski - Artur Żmijewski; Viola - Katarzyna Dąbrowska; Franek - Antoni Królikowski; Romowski - Szymon Mysłakowski; Dyrektor - Mirosław Zbrojewicz; Gosposia - Magdalena Warzecha; Jan, służący - Henryk Łapiński.
Premiera: 29 kwietnia 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Julian Tuwim - Kwiaty polskie. Fragmenty.

Scenariusz i reżyseria Jan Englert, zdjęcia Piotr Bernat, scenografia Małgorzata Dąbrowska.

Obsada: Jan Englert, Beata Ścibakówna.
Premiera: 3 maja 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Janusz Krasiński - Czapa, czyli śmierć na raty.

Scenariusz telewizyjny i reżyseria Zbigniew Lesień, zdjęcia Waldemar Szmidt, scenografia i kostiumy Arkadiusz Kośmider, muzyka Michał Lorenc.

Obsada: Skazaniec - Piotr Fronczewski; Kuźma - Cezary Pazura; Oleś - Michał Lesień-Głowacki; Strażnicy - Andrzej Grabowski, Hubert Zduniak.
Premiera: 6 maja 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Redbad Klynstra-Komarnicki - Ziemia uderzyła o piłkę.

Scenariusz telewizyjny Redbad Klynstra-Komarnicki, Grzegorz Jankowski, reżyseria Grzegorz Jankowski, zdjęcia Adam Palenta, scenografia i kostiumy Małgorzata Dąbrowska, muzyka Radosław Fedyk.

Obsada: Redbad Klynstra-Komarnicki
Premiera: 7 maja 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów:

Maciej Dancewicz, Marek Bukowski - Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy.

Reżyseria Marek Bukowski, zdjęcia Marek Dawid, scenografia Wojciech Żogała, kostiumy Monika Ugrewicz, muzyka Piotr Mikołajczak.

Obsada: Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Wojciech Mecwaldowski; Stanisław Weber vel Nowak w latach 70. - Marian Opania; Stanisław Weber - Piotr Rogucki; Nowakowa - Elżbieta Jarosik; Ada - Julia Wieniawa; Pułkownik - Mariusz Bonaszewski; Wanda Ostromęcka - Kamilla Baar-Kochańska; Marta - Magdalena Koleśnik; Mańka - Izabela Baran; Oficer NKWD / Ubek - Artur Krajewski; Senator - Witold Dębicki; Senatorowa - Sławomira Łozińska; Jadwiga Beck - Beata Fido; Lady Sommersside - Anita Sokołowska; Barman - Sławomir Sulej; Menel - Henryk Gołębiewski; Major - Maciej Dancewicz; Lekarz - Sebastian Konrad; Służąca - Aleksandra Nowosadko; Jadzia - Paulina Sobiś; Kapral - Paweł Marcula; Szofer - Filip Moroz; Żołnierz - Marcin Bukowski oraz Andrzej Bartoszewicz, Bartosz Bartoszewicz, Małgorzata Bubrowiecka, Szymon Bukowski, Agnieszka Jabłońska, Dominik Kucia, Zuzanna Mikołajczak, Ewa Stegnerska, Krzysztof Szymański, Minh Trang Le, Marcin Wiekierak, Filip Wójcicki, Maksymilian Wesołowski.
Premiera: 20 maja 2019.
Liczba spektakli:
Liczba widzów: